انتشارات آبرنگ  -> رنگ آمیزی   -> رنگ آميزي باب اسفنجي 4

رنگ آميزي باب اسفنجي 4

دسته بندی : رنگ آمیزی
20%
8,000 تومان
10,000

رنگ آميزي باب اسفنجي 4

دسته بندی : رنگ آمیزی
کتابهای مشابه
نقد و بررسی کتاب

دسته بندي: رنگ آميزي و سرگرمي

محققان دانشگاه واترلو کانادا دریافته‌اند کودکان هنگام قصه‌گویی والدین از کتاب‌های مصور بی‌نوشته در مقایسه با کتاب‌های قــصه‌ی نوشته دار، بیشتر با کلمات پیچیده مواجه می شوند که برای شکل‌گیری دانش زبانی آن ها مناسب تر است.اغلب اوقات والدین از کتاب های کاملاً مصور و به‌ویژه آن هایی که متنی را در خود ندارند غفلت می کنند، چرا که آن ها را کتاب واقعی نمی دانند یا فقط یک نوع تفریح ساده در نظر می گیرند. 

این در حالی است که این نوع کتاب ها، کودکان را با کلام هایی آشنا می کند که برای سنین آن ها و به ویژه سنین پیش دبستانی بسیار مهم است. در یک پژوهش در کـشور کانادا از 25 مادر خـواسته شد تا برای نوپایان خود کتاب های مصور متن دار و کتاب های مـصور بی متن را بخوانند.

محققان دریافتند که مادران به هنگام تعریف کتاب های مصور فاقد متن از ساختارها و کلمات پیچیده‌ی زبانی استفاده می کنند و حــتی اجازه پیش گویی، تـعریف ادامه ی داستان و ربـط دادن اتفاقات داستان به تجربه های فرزندشان را خواه نا خواه به کودک می دهنـد. اما هنگام خواندن کتاب های مصور متن‌دار، چنین رفتارهایی مشاهد نشد. محقق این پژوهش می گوید : « همه ی کتاب ها می‌توانند مهارت های خواندن و نوشن کودکان را ارتقا دهند. این بسیار هیجان انـگیز است که دریافتیم کتاب‌های مصور بی لغت، کودکان را با ساختارهای پیچیده ی زبانی که بنیان مهارت های خواندن آن ها را می‌سـازد، مواجه می کند.» 

پژوهشگر این تحقیق «دنیل اونیل» جایزه ی شورای علوم انسانی و اجتماعی کانادا را از آن خود کرده است. این تحقیق در مجله ی «First Language» منتشر شده است.

ارسال نظر / پرسش در مورد رنگ آميزي باب اسفنجي 4
CAPTCHA
ارسال سریع
ارسال سریع
تا 24 ساعت
قیمت مناسب 
قیمت مناسب
خرید بدون واسطه
سفارش آسان 
سفارش آسان
خرید آنلاین و حضوری
پرداخت مطمئن 
پرداخت مطمئن
امنیت 100 درصد
مرکز پشتیبانی آبرنگ 
مرکز پشتیبانی
پاسخگویی 24 ساعته
دسترسی سریع
تماس با انتشارات آبرنگ
تهران، خيابان انقلاب، خيابان 12 فروردين، تقاطع لبافی نژاد به سمت کارگر- بعد از داروخانه - پلاک 214 - طبقه دوم
02166407575
انتشارات بین المللی آبرنگ
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به انتشارات بین المللی آبرنگ می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح